Kostiumy na bal przebierańców dla najmłodszych

  • Dziecko 0-6 miesięcy 
  • Dziecko 6-12 miesięcy 
  • Dziecko 12-24 miesiące 
  • Dziecko powyżej 2 lat 


Redakcja

Karnawał dopiero się zaczął, a więc czas zabawy przed nami… i przed maluszkami! Gdy dorośli lub starsze rodzeństwo się bawią, nawet niemowlaki mogą zabłysnąć karnawałowym strojem, a dwulatki już na własnych nogach przystąpią do zabawy. Jak stworzyć pomysłowe kostiumy dla najmłodszych w wersji last-minute, korzystając z tego co kryje się w czeluściach naszej szafy? Oto kilka pomysłów.


Miś Uszatek

Puszysta i miękka czapka uszatka będzie doskonale imitować futerko misia lub innego stworzenia – nie musi być to konretne zwierzę, może być fantastyczny stwór. Domaluj dziecku nos i wąsiki i gotowe!

Mała księżniczka

Nie masz w szafie sukni balowej w maleńkim rozmiarze, ale masz zwiewne firanki lub zasłony, a może kawałek szyfonu? Wykorzystaj je do udrapowania balowej kreacji dla małej księżniczki. Do tego efektowna ozdoba na głowę – opaska z gwiazdą lub spinka gdy włoski są już dłuższe i Kopciuszek gotów jest na bal.

Bosy pastuszek

Słomkowy letni kapelusz lub trójkątna chusta na głowę, koszula w kratę lub biała, ogrodniczki lub spodenki na szelkach – i siedzi przed nami mały pastuszek! Oczywiście bosy tylko gdy w mieszkaniu jest naprawdę ciepło.

Mini-raper

Każda luźna bluza, najlepiej z kaputrem w połączeniu z chustką złożoną w podłużny, wąski kształt i zawiązaną węzłem z przodu na czole albo czapką z daszkiem założoną tył na przód będzie strojem godnym najprawdziwszego rapera.

Kowboj

Kolejna odsłona kraciastej koszuli. Do tego pasek i czerwona chustka złożona w trójkąt, zawiązana pod brodą i malec zamieni się w kowboja!

Czarodziej

Czarny, fioletowy lub granatowy strój a do tego chusta zawiązana na ramionach, powiewająca z tyłu na plecach to punkt wyjściowy. Dodaj stary filcowy kapelusz, najlepiej czarny lub granatowy, oraz czarodziejską różdżkę, np. z drewnianej kuchennej pałki, łyżki czy koziołka. Przecież to nie musi być tradycyjny czarodziej.

Starożytny Grek

Tradycyjną pieluchę z materiału lub dowolna tkaninę można udrapować na modę mędrców antycznej Grecji.

Gwiazda estrady

Stara cekinowa bluzka lub błyszcząca koszula mogą zamienić się w sukienkę lub płaszcz dla małego gwiazdora. Wystarczy że podwiniesz rękawy i dopasujesz ubranie w talii przewiązując je barwną szarfą.

Zagraj w kolory

Czasem strój nie musi być wymyślny, wystarczy postawić na kolor i trochę wyobraźni. Zielone rajstopki i sweterek mogą udawać… pasikonika, źdźbło trawy lub liść, zwłaszcza gdy dodasz do tego zwiewną sukienkę, spódnicę, albo po prostu fantazyjnie upięty zwiewny kawałek tiulu. Strój w kolorze srebrnym będzie w zależności od życzenia przebierańca imitować elfa lub kosmitę. A żółty będzie słonecznym promykiem.

Przeczytaj również


Do góry

Komentarze